Yerköy Haber Gazetesi

YERKÖY BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT FATİH ARSLAN MAZBATASINI ALDI

YERKÖY BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT FATİH ARSLAN MAZBATASINI ALDI
04 Nisan 2024 - 17:59

Ak Parti’den Yerköy Belediye Başkanı olarak seçilen Av. Fatih Arslan mazbatasını aldı.

Kalabalık bir grupla Yerköy Belediyesi’nde eski Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’dan başkanlığı devralan Fatih Arslan devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Mazbatamızı aldıktan sonra, Yerköy Belediyemizde gerçekleştirdiğimiz devir teslim töreni ile birlikte görevimize başladık. Milletimizin emanetine sahip çıkarak, göz bebeğimiz Yerköy’ümüze hizmet için ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Arslan, Yerköy’e hizmet etmek için çıktıkları bu kutlu yolda Allah’tan kendilerini mahcup etmemesini ve ilçelerine ve ülkeye güzel hizmetler yapmayı nasip etmesini diledi.

Mazbatayı almanın büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Arslan, “Hiçbir makam ve mevkinin aramıza girmeyeceği kuvvetli bağlar kurmaya geldik.” dedi.

Avukat Fatih Arslan kimdir?

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde 1979’da doğan Fatih Arslan, ilk, orta ve lise eğitimini Yerköy’de tamamladı.

2004 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Arslan, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerinde görev aldı.

2017 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Arslan, 2015, 2018 ve 2023 yıllarında AK Parti Yozgat milletvekili aday adayı oldu.

Yerköy İlçe Belediye Başkanı Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır. /Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır