Yerköy Haber Gazetesi

BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI
07 Ağustos 2023 - 12:34

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen devir teslim törenine üniversite dekanları, öğretim elemanları ve çok sayıda idari personel katıldı.
Devir Teslim töreninde konuşan Üniversitemiz eski Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ 2019 yılında devralınan emaneti en iyi şekilde ileri noktalara taşıdıklarına vurgu yaptı. Prof. Dr. Karadağ bugün itibariyle Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bayrağı yeni Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’a devrettiklerini belirterek şunları söyledi: “Görev sürem boyunca üniversitemizi uluslararası arenada nasıl görünür kılabiliriz, marka değerini nasıl artırabiliriz, bölgesel kalkınma amaçlı misyon farklılaşması süreçlerinde ne tür katkı sağlayabiliriz bunların heyecanı içinde olduk. Başarı kolektiftir ve başarının birlikte beraberce azim ve kararlıkla çalışmak olduğu bilinciyle bu noktalara geldik.
Fakatların âmâların arkasına sığınmadan akademiyanın üslubu çerçevesinde çok çalışarak emek sarf ederek başarıyı hedefledik. Bir Yozgatlı olarak bu üniversitenin, ilin lokomotifi olarak Şehre çok şeyler katacağını düşünüyorum. İhtiyaç halinde her daim üniversitemizin destekçisi olarak yanındayım. İnanıyorum ki Sayın Rektörümüz devraldığı emaneti ve bayrağı çok daha ileri noktalara taşıyacaktır. 2019 yılında bir emanet olarak devraldığım Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlük görevini, Prof. Dr. Evren Yaşar Hocamıza devrediyorum.
Büyük bir gurur ve şerefle taşıdığım bu göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı sunarken memleketimize, milletimize hizmet etme yolunda bir bayrak yarışı olan görevinde yeni Rektörümüze muvaffakiyetler diliyorum.”
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar yaptığı konuşmada Yozgat Bozok Üniversitesi’ni doğru bir iletişimle bulunduğu noktadan Yozgat’ın dinamikleri ile birlikte çok daha güzel noktalara taşıyacaklarını dile getirdi.
Bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmaları tek başına değil bir ekip çalışması ile gerçekleştireceklerini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar: “Hiç bir şeyi tek başımıza yapmayacağız. Ben de bunun sözünü sizlere veriyorum.” ifadelerine yer verdi. Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Evren Yaşar konuşmasının devamında: “Ben Yozgatlı değilim ama Bozkırlıyım. Bu toprağın çocuğuyum. Devlet, millet ne demek bilirim. Allah devletimize, milletimize, memleketimize zeval vermesin.
İyi çalışmaların peşinde koşmak lazım. Biz de o inançla geldik. Bu yapılan çalışmaların üzerine koyarak Yozgat Bozok Üniversitemizi ve Yozgatımızı daha ileriye nasıl taşırız ve daha çekici hale nasıl getirebiliriz, uluslararası düzeyde bunu nasıl başarabiliriz, bunun peşinde koşacağız. Ben bunun sözünü veriyorum. Ben Gülhane kökenli bir tıp hekimiyim.
Bu coğrafyanın insanının Yozgatlının neyi istediğini çok iyi biliyorum. Bu göreve bilerek geldim. Ama bunu tek başıma başaramayacağımı da biliyorum. Rektörümüzün ve daha önceki rektörlerimizin emeği ile ortaya konulan güzel işleri devam ettirerek Yozgat Bozok Üniversitesini daha ileriye taşımanın çaba ve gayreti içiresinde olacağız ” dedi.
Rektörlük makamının çok özel bir makam olduğunu vurgulayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Yozgat Bozok Üniversitesine atanmasından duyduğu memnuniyeti getirerek bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza müteşekkir olduğunu ifade etti.
Yöneticilik tecrübelerinin olduğunun altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yaşar, hastane başta olmak üzere diğer branşlarda da bu yöneticilik tecrübelerini en verimli şekilde kullanacağını vurguladı. Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a Üniversitemize sağlamış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederek bundan sonraki akademik hayatında başarı temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar’a Üniversitemiz rektörlük cübbesini giydirerek çiçek ve hediye takdiminde bulundu.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar da günün anısına Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a çiçek ve hediye takdim etti.
Haber Merkezi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır