Yerköy Haber Gazetesi

DEPREMZEDELER İÇİN ÜRETİYORLAR

DEPREMZEDELER İÇİN ÜRETİYORLAR
27 Şubat 2023 - 14:24

Yerköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü deprem bölgesindeki depremzedeler için vatandaşların desteği ile alınan kumaşlarla usta öğreticiler, öğretmenler ve vatandaşlardan oluşan ekipler tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere üretim devam ediyor.

Deprem bölgesindeki kardeşlerimize destek olmak için sürekli üretim yapan Yerköy Halk Eğitim Merkezi adeta bir üretim merkezine döndü. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası Yerköy Halk Eğitimi Merkezi depremin ilk gününden itibaren depremzedeler için bere, atkı, eşofman takımı, eldiven, battaniye, sweatshirt, uyku tulumu hazırlamaya başladılar.

Yardımsever vatandaşların katkıları ile temin edilen kumaşlar usta öğreticilerin özverili çalışmaları sayesinde tamamlanıp deprem bölgesine gönderiliyor. Yerköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Celal YILMAZ, “Depremzedelere destek olmak için Müdürlüğümüz bünyesinde açılan dikiş kurslarımızda usta öğreticilerimiz, kursiyerlerimiz ve kumaş desteğinde bulunan yardımseverlerimizin katkılarıyla üretilen ürünlerimizi depremzedelere gönderilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ediyoruz. Bu kısa sürede elimizden geldiğince daha fazla ürün hazırlamaya çabalıyoruz. Depremzede kardeşlerimizin bir nebze de olsa yaralarını sarmak istiyoruz. Maddi ve manevi emek ve desteği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır