Yerköy Haber Gazetesi

En Büyük Başarımız Öğrencilerimizin Mutluluğu

En Büyük Başarımız Öğrencilerimizin Mutluluğu
12 Ocak 2023 - 12:31

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Ergül eşliğinde Yerköy Şehit İdris Aydoğdu Fen Lisesini ziyaret ederek öğrencilerimizle hedef belirleme, kitap okuma, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgilenmenin akademik ve sosyal hayata olumlu etkileri konularından bahsederek, istek ve taleplerini alıp sohbet etti.

Okulumuzun müzik atölyesinde açılan saz kursuna misafir olan Müdürümüz öğrencilerimizden eşsiz bir müzik ziyafeti dinleyerek kendilerine teşekkür etti.

Aynı zamanda pansiyonda kalan öğrencilerimizle kapalı spor salonunda voleybol oynayan Yazıcı geleceğimizin teminatı gençlerimizin heyecanlarına ortak oldu.

Öğretmenlerimizle öğretmenler odasında bir araya gelen Müdürümüz, derslerde konuları ezberlemek yerine kavramların hayattan örneklerle içselleştirilerek kalıcı öğrenmenin sağlanması, özellikle pansiyonda kalan öğrencilerimiz için halk eğitim merkezlerimizce öğrencilerimizin talep ve ilgilerine göre kursların açılması, okuldaki rehberlik servislerinin randevu sistemiyle faaliyetlerini gerçekleştirmesi, öğrencilerimize analitik düşünme becerileri kazandırmanın önemi, rol model olma ve karar süreçlerine öğrencilerin dahil edilmesin olumlu sonuçlarından bahsederek öğretmenlerimizle bu konularda fikir alışverişinde bulundu.

TOKİ Şehit Ali Salmanlı İlkokulu ve Yerköy Bilim ve Sanat Merkezini de ziyaret eden Yazıcı okulun birimlerinde incelemelerde bulunarak yöneticilerden eğitim öğretim faaliyeti, yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İlimiz eğitimine sağlamış oldukları katkılardan dolayı okullarımızın yönetici, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına teşekkür eden Yazıcı, ziyaretini sonlandırdı. Fadime Laleli

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır