Yerköy Haber Gazetesi

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”
29 Ağustos 2023 - 14:33

Yozgat Valiliği, il genelinde artan trafik kazaları nedeniyle uyarılarda bulundu. Kurallara uyulması çağrısı yapan Valilik ayrıca denetimlerin sıklaştırılacağını duyurdu.

Yozgat Valiliği, il genelinde artan trafik kazaları nedeniyle uyarılarda bulundu. Kurallara uyulması çağrısı yapan Valilik ayrıca denetimlerin sıklaştırılacağını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde sıklıkla trafik kazalarının yaşandığı görülmektedir.
Yapılan incelemelerde; ilimizde yaşanan kazaların bir kısmının tedbirsizlikten ve trafik kurallarına uyulmamasından, bir kısım kazalarında trafiğe çıkış yeterliliği olmayan araçların trafikte bulunmasından kaynaklandığı gözlemlenmiştir.
Buradan hareketle;
İlimiz genelinde huzur uygulamalarımız kapsamında, hem Emniyet hem de Jandarma Asayiş Uygulama Bölgelerimizde güvenlik ve trafik uygulamalarımız artarak devam edecektir.
Amacımız cezalarla vatandaşımızın canını yakmak değil, bu güzelim ve güzide şehrimizin huzur ve güven ortamını pekiştirmektir.
Görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diler, kurallara uyarak şehrimizin huzur ve güven ortamına katkı sunan hemşehrilerimize şükranlarımızı sunarız” denildi.
DENETİMLER SIKLAŞTI
Yozgat’ta trafik denetimleri de sıklaştırıldı.
Vatandaşların huzur ve güvenliği, trafik kazalarının minimuma indirilmesi için güvenlik güçleri hem il merkezinde hem de 13 ilçede trafik denetimlerini sürdürüyor.
Açıklamada, “Özverili bir şekilde görevini ifa eden personellerimize kolaylıklar diliyor, personellerimize yardımcı olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Lütfen trafik kurallarına uyalım, herhangi bir kazaya sebebiyet vermeyelim” ifadeleri kullanıldı. Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır