Yerköy Haber Gazetesi

Tütün Operasyonu

Tütün Operasyonu
09 Temmuz 2024 - 14:55

Yozgat KOM Şube Müdürlüğü, ilimizde kaçak tütün ve tütün mamulleri satışı yapan şahıslara yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda büyük bir başarı elde etti. İkamet ve işyeri olmak üzere toplamda 2 adreste eş zamanlı yapılan aramalarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi.
Yozgat KOM Şube Müdürlüğü’nden Kaçak Tütün Operasyonu
Operasyonun Detayları
Yozgat KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak tütün ve tütün mamulleri satışı yapan şahıslara yönelik yürüttüğü çalışmalar sonucunda 1 ikamet ve 1 işyerine eş zamanlı baskın düzenledi. Aramalarda ele geçirilen kaçak ürünler şunlardır:
1 adet sigara sarma makinesi,
90 bin adet kaçak boş makaron,
27.562 gram kaçak kıyılmış tütün,
70.360 adet kaçak doldurulmuş makaron,
60 paket kaçak sigara,
5.5 kilogram kaçak nargile tütünü,
50 kilogram kaçak nargile kömürü,
50 adet kaçak vozol likiti.
Yozgat KOM Şube Müdürlüğü’nden Kaçak Tütün Operasyonu
Adli İşlem Başlatıldı
Operasyon kapsamında Y.İ. ve F.İ. isimli şahıslar hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu (SKM) kapsamında adli işlem başlatıldı. Kaçak tütün ve tütün mamulleri satışına yönelik bu operasyon, ilimizde yasa dışı ticaretin önlenmesine yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi.
KOM Şube Müdürlüğü’nden Uyarı
Yozgat KOM Şube Müdürlüğü, kaçak tütün ve tütün mamulleri satışı yapanlara karşı operasyonlarını sürdüreceğini ve yasa dışı faaliyetlere karşı kararlı mücadelelerini devam ettireceklerini bildirdi. Vatandaşların da bu tür yasa dışı faaliyetleri ilgili birimlere bildirmeleri istendi. HABER MERKEZİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır