Yerköy Haber Gazetesi

YERKÖY ADALET MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

YERKÖY ADALET MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU
24 Eylül 2021 - 13:16

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yerköy, Şefaatli Adalet ve Boğazlıyan Meslek Yüksekokullarında
düzenlenen 2020-2021 akademik yılı mezuniyet törenlerine katılarak öğrencilerimizin mezuniyet coşkusuna ortak oldu

Üç ayrı mezuniyet töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Bugün pırıl pırıl genç yürekleri mezun etmenin, öğrencilerimizi ailelerine ve güzel ülkemize kazandırmanın onurunu, gururunu ve sevincini Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Mezun olan öğrencilerin beklentisi olan mezuniyet coşkusu sözünü yerine getirmenin de ayrıca mutluluğunu yaşıyor ve sizlerle paylaşıyoruz” dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında mezun olmanın haklı gururunu yaşayan öğrencilerle ilgili şunları söyledi. “Gözbebeğimiz, geleceğimizin teminatı sevgili mezunlarımız. Sizler yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Hayatın başka bir alanına yelken açıyorsunuz. Hayallerinizin peşinden koşun ve hayallerinizi içselleştirin. Güçlü ve muktedir devlet olmak kararlılık ve azimden geçer. Bu kararlılık ve azim üniversitemizin doktrini olan “Kararlılıkla Başarıya” ilkesiyle sizlere de sirayet ederek sizlerin hedef belirlemenizde ölçüt oldu. Hayalleriniz doğrultusunda hedeflerinize kilitlenerek birçok alanda başarı hikâyesi yazacaksınız. Sizlerden beklentimiz hayatınıza anlam ve değer katacak olan hayal ve hedeflerinizi emek ve gayretle hayata geçirerek bir başarı hikâyesine dönüştürmenizdir. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak, bütün mezunlarımızın vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer insan olarak çok önemli görevler üstleneceklerine inanıyoruz. Yolunuz, bahtınız açık, mezuniyetiniz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve törene katılan ilçe protokol üyeleri daha sonra Şefaatli, Yerköy Adalet ve Boğazlıyan Meslek Yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere plaketlerini takdim etti.
Mezun öğrenciler mezuniyet coşkusunu keplerini havaya atarak kutladı.
Fadime Laleli

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır