Yerköy Haber Gazetesi

YERKÖY İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARIYOR!

YERKÖY İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARIYOR!
30 Ocak 2024 - 16:11

Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Sistemi, KADES, UYUMA, Dolandırıcılık, En İyi Narkotik Polisi Anne projeleri konularında bilgilendirme broşürü dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Faaliyetleri kapsamında il geneli ve Yerköy’de olmak üzere, vatandaşlara uyarılarda bulunup bilgilendirme broşürü dağıttı.

 

Emniyet Müdürlüğü, ekipleri şehir merkezinde özellikle banka önlerinde ATM’lerden para çeken vatandaşları ve esnafı, hırsızlık, kontör ve para dolandırıcılığına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Hiçbir polis, asker ve savcının, suçluları takip etmek için vatandaştan para istemeyeceğini belirten görevli polis memurları, “Kendini bir kamu görevlisi olarak tanıtıp suçluları takip etmek için para isteyen kişiler dolandırıcıdır. Sizlerden para veya kontör isteyen telefonlar geldiğinde, kesinlikle para ve kontör göndermeyin 155 polis imdat telefonunu arayın veya en yakın polis merkezine müracaat edin” diye uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin bütün illerinde çok yaygın olan telefonla vatandaşların dolandırılması banka hesaplarına girilmesi gibi konularda insanların dikkatli olması ve gelen çağrılara inanmaması gerektiği belirtilerek, “Devlet hiçbir şekilde yaptığı hizmetten karşılığında para talep etmez. Kendini polis, savcı, asker gibi kimlikle tanıtan art niyetli insanlara, dolandırıcılara insanımızın inanmasın. Böyle bir şey olduğunda polise müracaat etmemeleri ve asla bunlara ciddi veya küçükte olsa para yatırmamalarını, hesaplarına geçmemelerini istiyoruz. Hiçbir zaman suçluların takibi için devlet vatandaştan para istemez” ifadeleri kullanıldı.

Emniyet, sürekli telefonla kontör ve para dolandırıcılıklarına karşı vatandaşları bire bir uyarıyor, broşür dağıtıyor, vatandaşı bilgilendirmeye çalışıyor. Ayrıca İç İşleri Bakanlığı sürekli telefonlara mesajlar atarak vatandaşları uyarıyor. Amaç ise iyi niyetli insanların art niyetli kişiler tarafından kandırılmasını önlemek.” Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır