Yerköy Haber Gazetesi

Yerköy’de 23 Nisan coşkusu

Yerköy’de 23 Nisan coşkusu
23 Nisan 2024 - 16:36

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

 

Program, Atatürk Anıtı’na çelenk konması ardından Şehit Kamil Çelikkaya İlkokulu’nda düzenlenen törenle devam etti.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Sağlam’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler ve oyunlar büyük beğeni topladı.

 

Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

 

Bu bakımdan 23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.

 

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; Kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

 

Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum”dedi.

 

Yerköy Belediye Başkanı Av. Fatih Arslan, program sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın umutlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile program sona erdi.

Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır