Yerköy Haber Gazetesi

YERKÖY’DE ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ YAPILDI

YERKÖY’DE ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ YAPILDI
01 Aralık 2023 - 16:03

Yerköy Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluğunun başlamasıyla denetim yaptı.

Trafik ekipleri, ticari araçların kış lastiği takıp takmadığını denetledi, lastik diş derinliklerini ölçtü, sürücülerin bulundurması gereken evrakları kontrol etti. Kış aylarında kış lastiğinin araçların yol tutuşunu artırdığı ve kazaları önlediği için her yıl kış mevsiminin gelmesiyle yapılan denetimlerde, araçların kış lastikleri kontrol edildi ve sürücüler kış lastiği kullanımı konusunda bilgilendirildi. Kış lastiği takma zorunluluğu başladıktan sonra kış lastiği takmayan ticari araç sürücülelerine para cezası uygulanacak.

Yerköy Bölge Trafik Denetleme İstasyon AmirVekili Komiser Yardımcısı Atilla ÇETİNTAŞ yaptığı açıklamada, Sorumlu oldukları Devlet Karayolu üzerinde ticari faaliyet gösteren araçların denetlenerek kış lastiği kullanımı konusunda sürücülerin bilgilendirildiğini belirterek,1 Nisan 2024’te sona erecek kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan araç sürücülerine 2 bin 568 lira ceza uygulanacaktır” dedi.
Binek araçlarda da kış lastiğinin öneminin büyük olduğu ve güvenli bir sürüş için yazlık lastiklerle yola çıkılmaması gerektiği belirtildi. Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır