Yerköy Haber Gazetesi

Yerköy’lü İş Adamı Süleyman Yalçınkaya Muhteşem kalabalıkla aday adaylığını açıkladı

Yerköy’lü İş Adamı Süleyman Yalçınkaya Muhteşem kalabalıkla aday adaylığını açıkladı
20 Kasım 2023 - 18:50

AK Parti çatısı altında uzun yıllar hizmet veren ve Yerköy’ün önde gelen iş insanlarından olan Süleyman Yalçınkaya, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Yerköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Yalçınkaya’nın adaylık açıklaması, AK Parti İlçe binasında muhteşem bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti.
Muhtarlar, esnaflar ve Yerköy halkının yoğun katılımıyla AK Parti İlçe binasına gelen Süleyman Yalçınkaya, aday adaylığı başvurusunu İlçe Başkanı Hacı Dereli’ye takdim etti. Aday adaylığına dair açıklamalarda bulunan Yalçınkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki hükümete ve Yozgat milletvekillerine teşekkürlerini iletti.
Yalçınkaya, “Çok kıymetli hemşehrilerim, öncelikle İslam dünyasının lideri, ülkemizin tek umudu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve ilimize bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı AK Parti’li büyüklerimizden Adalet Eski Bakanı Sayın Bekir Bozdağ Bey’e, Önceki dönem Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Bey’e, TESKOMB Genel Başkanımız ve Yozgat Milletvekilimiz Sayın Abdulkadir Akgül, Bey’e, Yozgat Milletvekilimiz Sayın Süleyman Bey’e, önceki dönem Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer Bey’e ve tüm emeği geçenlere saygı ve şükranlarımı sunarım.”dedi.
2003 YILINDAN BU YANA AYNI AŞK VE ŞEVKLE PARTİME
HİZMET ETTİM
2003 yılında AK Parti teşkilatına katıldığını vurgulayan Yalçınkaya, o günden bu yana aynı aşk ve şevkle partisine hizmet ettiğini belirtti. Yalçınkaya, “Dün olduğu gibi bundan sonrada hizmetlerimize daha büyük ve Yerköy’ümüze güzel hizmet ve eserler bırakabilmek için önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum. İnanıyorum ki; sizlerin de desteği ile hedefimize hep beraber yürüyeceğiz. Bu yolda bugün buraya kadar gelerek destek ve gönül veren kıymetli muhtarlarıma, ağabeylerime ve kardeşlerime canı gönülden teşekkürlerimi sunar, tüm Yerköylü hemşerilerimizi de saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”diye konuştu.
Yalçınkaya’nın aday adaylığı, Yerköy’deki siyasi ve yerel çevrelerde büyük bir ilgi ve destekle karşılandı.
Yalçınkaya’ya destek veren muhtar ve vatandaşlarda aday adaylığı açıklamasının ardından Yalçınkaya’yı tebrik ederek, “Süleyman Bey’in başkan seçilmesi halinde ilçemizi yeni hizmet ve yatırımlarla buluşturacağına yürekten inanıyoruz. Kendisi ilçemizde sayılan ve sevilen esnaflarımızın başında geliyor. Bugünde kendisine destek olmak için buradayız. Bu vesile ile kendisine çıkmış olduğu bu kutsal yolda başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştular. Orhan Ekinci

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır