Yerköy Haber Gazetesi

YOZGAT, TÜRKİYEDE EN AZ ASILSIZ ÇAĞRI ALAN İL KONUMUNDA

YOZGAT, TÜRKİYEDE EN AZ ASILSIZ ÇAĞRI ALAN İL KONUMUNDA
26 Aralık 2023 - 14:34

Vali Mehmet Ali Özkan, Yozgat 112 Acil Çağrı Merkezi’nin ülke genelinde en az asılsız çağrı alan ilk 5 il arasında yer aldığını belirtti. Özkan, Acil Çağrı Merkezi’nde düzenlenen 112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı’nda, çağrı merkezlerini en çok meşgul eden konunun asılsız ihbarlar olduğunu söyledi.

Asılsız ihbarlar konusunda yapılan bilgilendirme çalışmalarıyla vatandaşların bilinçlendiğini dile getiren Özkan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yönelik asılsız çağrılarla ilgili bilgilendirme çalışmaları ve vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde ülkemiz genelinde en düşük asılsız çağrı alan il unvanını kazandı. Vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyet ve bilgilendirme çalışmaları, ilimizin ülkemiz genelinde en düşük asılsız çağrı alan il olmasında önemli bir rol oynadı.

112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan gereksiz ve asılsız çağrılar, sağlık personelinin zamanını kaybetmesine ve gerçek acil durum çağrılarına daha geç ulaşılmasına neden olabiliyor. Bu sebeple, hemşehrilerimizin gösterdiği olumlu tutum, acil durum hizmetlerinin daha etkili bir şekilde işlemesine imkân tanıdı.

Bu konuda emeği geçen herkese ve hassasiyetlerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Asılsız çağrılar konusunda duyarlılığın devam etmesi ve bu başarının sürdürülmesi için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.” Haber Merkezi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır