Yerköy Haber Gazetesi

“Milletimiz iktidara sarı kart göstermiştir”

“Milletimiz iktidara sarı kart göstermiştir”
01 Nisan 2024 - 14:02

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Yeniden Refah Partisi, Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan ile Yozgat Belediyesi’ni kazanarak dikkat çekici bir başarı elde etti.

Fatih Erbakan liderliğindeki parti, Türkiye genelinde yüzde 6 oy oranı ve belediye meclis üyeliğinde yüzde 8.7 ile dikkat çekici bir başarıya imza attı. Yozgat, Yeniden Refah’ın iktidar yürüyüşünde kilit bir rol oynuyor.

“Partimiz 31 Mart’ın yıldızı konumundadır”

Fatih Erbakan, şu ana kadar açılan sandıklardan gelen verilere göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ve Yozgat Belediyesini Yeniden Refah Partisi’nin kazandığını açıklayarak, “Bu iki il belediyesine ilaveten 43 ilçe ve 24 belde belediyesini de kazanmıştır. Toplamda 69 belediyi Yeniden Refah Partimiz kazanmış bulunuyor. Bu sonuçlar milletimizin tercihini milli görüşten ve Yeniden Refah’tan yana kullandığını açık bir şekilde göstermiştir. Bu sonuçlar milli görüşün yeniden şahlanışıdır ve Yeniden Refah’ın iktidar yürüyüşünün ayak sesleridir” dedi.

“Milletimiz iktidara sarı kart göstermiştir”

Seçimle ilgili değerlendirmede bulunan Erbakan şu ifadeleri kullandı:

“Bu seçimin diğer önemli bir sonucu da milletimizin iktidar partisine açık bir şekilde sarı kart göstermesi olmuştur. İktidar partisi 2019 yerel seçimlerine göre yüzde 8 oy kaybetmiş neredeyse 200 belediye başkanlığını kaybetmiş ve 574 belediye başkanlığından bugün 381 belediye başkanlığına düşmüştür. Bu sonucun oluşmasında seçim sürecinde de sürekli ifade ettiğimiz gibi iktidarın yıllardır inatla uyguladığı borç, faiz, zam, vergi ekonomisi ve bunun sonucunda oluşan yoksulluk ve ekonomik kriz rol oynamıştır. Yine bu sonucun oluşmasında İsrail ile siyonist katillerle ticareti devam ettirme ayıbı ve utancı çok büyük bir rol oynamıştır. Terör örgütlerine kucağını açan İslam ve Kur’an düşmanı İsveç’in göz göre göre NATO üyeliğine onay verilmesi bu oluşmasında rol oynamıştır. Ve yine seçim sürecinde de ısrarla ifade ettiğimiz gibi yıllardır uygulanan rantçı belediyecilik anlayışı iktidarın kaybetmesinde büyük rol oynamıştır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Bu web sitesi Flatinium Agency tarafından tasarlanmıştır